عاشق پای هستید؟ خوب، این روز برای شماست. این روز، روز ملی پای خامه ای باواریا است، روزی که به اختراع خامه باواریایی اختصاص دارد و این که چگونه به یکی از محبوب ترین دسرها در کنار تیرامیسو و باقلوا تبدیل شده است. در این مطلب از تایسز مگ قصد داریم تا با تاریخچه طولانی آن در قرون وسطی آشنا شوید و خامه یا کرم باواریا ببینید که چگونه به آنچه امروز است تبدیل شده است.

تاریخچه روز ملی پای خامه ای باواریا

اعتقاد بر این است که کرم باواریا از قرون وسطی وجود داشته است و منشاء آن در طول قرن هفدهم و هجدهم زمانی است که سرآشپزهای فرانسوی برای شاهزادگان ویتلزباخ، یک خانواده آلمانی که از قرن دوازدهم تا سال 1918 بر باواریا حکومت می کردند، آشپزی می کردند.

Marie-Antonie Careme، سرآشپز فرانسوی که “هنر عالی” آشپزی فرانسوی را ایجاد کرد و به عنوان یکی از اولین سرآشپزهای مشهور در اروپا شناخته می شد. همچنین اعتقاد بر این است که او کرم باواریایی را اختراع کرده است. پای خامه ای باواریایی در قرن نوزدهم برای باواریایی نامگذاری شد.

خود کرم باواریا در آن زمان انقلابی در نظر گرفته می شد زیرا فرآیند ساخت کرم باواریایی شامل قرار دادن آن در یک مهر و موم “محفوظ از هوا” بود. از آنجایی که با خامه غلیظ و خامه فرم گرفته درست می شود، بیشتر به عنوان دسر در کنار پوره میوه یا سس میوه استفاده می شود.

بیشتر بخوانید : روز جهانی کیک | National Cake Day

کیک‌های خامه‌ای باواریایی پس از دهه 1900 رایج شد، زمانی که مخلوط پودینگ فوری و کاستارد به پیشرفت فرآیند تهیه این نوع دسرها کمک کرد. از آن زمان، پای های خامه ای باواریا نیز به ایجاد تغییراتی مانند پای خامه ای نارگیل و پای خامه ای بوستون کمک کردند. چیزی که کرم باواریا را از پای دیگر متمایز می کند طعم لطیف و لذیذی است که می توان آن را با بسیاری از طعم های دیگر مانند شکلات، وانیل و موز ترکیب کرد. پس چرا در این روز یک خامه باواریایی عالی را امتحان نکنید؟

خرید روز ملی پای خامه ای باواریا | National Bavarian Cream Pie Day | تایسز

چگونه روز ملی پای خامه ای باواریا را جشن بگیریم

” دستور العمل شگفت انگیز پای خامه ای باواریایی “

در اینجا دستور العمل شگفت انگیز پای خامه ای باواریایی آمده است که می توانید در خانه امتحان کنید.

  1. ابتدا 1 ½ اونس ژلاتین را در آب سرد نرم کنید. ½ شیر را بجوشانید. سپس در یک کاسه، 9 قاشق غذاخوری شکر و ¼ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را با هم مخلوط کنید. 2 عدد تخم مرغ را اضافه کرده و کاملا مخلوط کنید.
  2. سپس ژلاتین نرم شده و شیر را در حین هم زدن اضافه کنید. کاسترد را در یک دیگ دوبل روی آب داغ بپزید تا غلیظ شود. وقتی غلیظ شد، ¾ فنجان بستنی اضافه کنید. اجازه دهید کاسترد خنک شود.
  3. پس از خنک شدن، 1 قاشق چایخوری وانیل را اضافه کنید، 2 فنجان خامه را با همزن بزنید و داخل کاستارد بریزید. آن را در پوسته پای بریزید و در یخچال بگذارید تا کاملا سفت شود. سپس وقتی آماده شدید، از خلقت خوشمزه خود لذت ببرید!