در این مطلب از تایسز مگ قصد داریم به تاریخچه ماه جهانی وگان بپردازیم و ببینیم علت چیست که افراد انتخاب می کنند وگان باشند. در سال های اخیر یک جنبش رو به رشد در جهان در حال وقوع است. این جنبشی است که تمام اعمال ظالمانه و خشونت های غیرضروری علیه حیوانات روی زمین را محکوم می کند. اعضای آن از کسانی که صرفاً چیزی از گوشت یا پوست حیوانات نمی‌خورند یا نمی‌پوشند تا کسانی که فعالانه از هر جهت علیه این اعمال به هر شکلی مبارزه می‌کنند، هستند. همچنین این یک آگاهی است که خوردن یک رژیم غذایی بدون حیوانات برای بدن سالم تر و برای سیاره زمین بهتر است.

ماه جهانی گیاهخواران به نام آنها و گام هایی که در جهت از بین بردن ظلم غیر ضروری به حیوانات و همچنین زمین برمی دارند جشن می گیرد.

تاریخچه ماه جهانی وگان

ماه جهانی وگان در سال 1994 برای بزرگداشت حرکت رو به جلو این ایدئولوژی تأسیس شد. همچنین به عنوان راهی برای یادآوری ایجاد انجمن وگان در بریتانیا در 50 سال قبل، در نوامبر 1944 استفاده شد. با توجه به تعداد حیواناتی که جان خود را برای غذا داده بودند، تاریخ مطابق با هالووین انتخاب شد. و روز مردگان، برای گرامیداشت آن حیواناتی که قبلاً به دلیل غیرضروری حمایت از زندگی انسان کشته شده بودند.

وگان ها معتقدند که راه بهتری برای زندگی وجود دارد. آن‌ها همچنین تشخیص می‌دهند که ترکیب بدن انسان به‌عنوان همه‌چیزخوار چیزی است که با گذشت زمان، می‌توان به آرامی آن را از بین برد.با رشد مداوم میزان فشاری که زندگی انسان بر روی سیاره زمین وارد می کند، مردم شروع به درک این موضوع کرده اند که کنار گذاشتن محصولات حیوانی یک راه نسبتاً ساده برای کاهش این فشار است.

ماه جهانی وگان
این جشن ها کمک می کند وگان‌ها نکات رژیمی و راه‌هایی را برای جایگزینی گوشت گمشده‌شان به اشتراک بگذارند

به علاوه، خوردن یک رژیم غذایی وگان به سادگی بسیار سالم تر است! بسیاری از پزشکان رژیم غذایی گیاهخواری را توصیه می کنند، به ویژه برای کسانی که سعی در کاهش ابتلا یا بهبودی از بیماری هایی مانند بیماری قلبی، سرطان روده بزرگ و سایر بیماری های تهدید کننده زندگی دارند.

در سرتاسر سیاره، برای ماه جهانی وگان، جشن‌ها و فستیوال‌هایی برگزار می‌شود که به گرد هم آوردن وگان‌ها کمک می‌کند و در عین حال نکات رژیمی و راه‌هایی را برای جایگزینی گوشت گمشده‌شان به اشتراک می‌گذارند. جایگزین‌های بیکن، جایگزین‌های سوسیس، حتی عسل و جایگزین‌های کره ابداع شده‌اند تا وگان‌ها بتوانند ایده‌آل‌گرایی خود را بدون دست کشیدن از بهترین چیزهایی که پشت سر گذاشته‌اند، بپذیرند.

در روزهای اولیه جنبش وگان، این فرصت‌ها به آسانی در دسترس نبودند، و آن‌ها مجبور بودند از گزینه‌های صرفاً وگان بدون جایگزین‌های گوشت یا چیزی برای جایگزینی غذاهایی که هم‌عصرانشان مصرف می‌کردند، زندگی کنند. اما، خوشبختانه، روزگار مدرن به وگان ها اجازه می دهد که واقعاً از طیف وسیعی از غذاهایی که جهان ارائه می دهد و جایگزینی برای غذاهایی که شامل ظلم به حیوانات است، لذت ببرند. دنیای عاری از ظلم دور نیست!

بیشتر بخوانید : روز ملی پای خامه ای باواریا | National Bavarian Cream Pie Day

بیشتر بخوانید : روز ملی نان تست فرانسوی | National French Toast Day