اجاق گاز، وسیله ای است که از آن برای آشپزی و پخت و پز استفاده می شود. اجاق گاز، به گاز شهری وصل می شود و از گاز قابل اشتعالی مانند گاز طبیعی، پروپان یا بوتان به عنوان سوخت اصلی استفاده می کند. استفاده از اجاق گاز قدمت آنچنانی ندارد ولی می توان گفت که جز لاینفک هر آشپزخانه می باشد.

تاریخچه ی پیدایش آن ها به قرن نوزدهم میلادی باز می گردد و پس از مدتی، این وسیله به تولید انبوه رسید. برای خرید گاز خوب باید هوشیار بود و به نکات بسیار زیادی توجه کرد. خرید گاز خوب، این امکان را به ما می دهد که سالیان سال، بدون دغدغه و نگرانی از بابت خراب شدن این وسیله، تا پایان عمر از آن استفاده کنیم. مانند اجاق گاز های تایسز که محصولی ایرانی می باشند و کیفیتی بسیار عالی دارند. حتما می دانید که با خرید اجاق گازهای ایرانی به رشد تولید ملی و تولید اشتغال هموطنانمان کمک بسیار مهمی می کنیم و آینده ی این افراد بسته به خرید این کالاهای مرغوب و با کیفیت است.

خرید گاز و توجه در هنگام خرید

اجاق گاز وسیله ای است که ما تقریبا هر روز و روزی چند بار از آن ها استفاده می کنیم؛ پس بسیار مهم است که در خرید اجاق گاز دقت کنیم. همچنین از برند هایی خرید کنیم که خدمات پس از فروش خوبی را ارائه می دهند.

و ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم که بهترین گزینه را برای خرید گاز انتخاب کنید.

ابتدا بیایید چند اصطلاح واژگانی را با هم بررسی کنیم تا مطمئن شویم که دقیقا خواسته مان را چگونه جستجو کنیم:

اجاق گاز

دستگاهی که در آن پخت و پز می کنید. این وسیله، می تواند بخشی از آشپزخانه ی شما باشد و یا در قسمت مطبخ به صورت مجزا قرار گرفته باشد. اجاق گاز در یک دیوار یا پیشخوان قرار داده می شود. ظرفیت معمولی هر اجاق آشپزخانه، بین 4 تا 6 فوت مکعب است.

خرید گاز

شعله اجاق گاز

مشعل هایی که روی آن ها آشپزی می کنید شعله ی گاز نام دارند.

همچنین قبل از خرید اجاق گاز، باید به چند سؤال پاسخ دهید:

  • شما در کدام دسته از آشپزهای خانگی قرار می گیرید؟ شما یک پیتزا زن ماهر هستید یا عاشق پخت شیرینی؟ مهمانان زیادی را در طول هفته پذیرایی می کنید؟ تعداد افراد خانواده تان زیاد است یا کم؟ شعله های زیادی نیاز دارید یا نه؟

در مورد ویژگی های مورد نیاز برای خرید گاز واقع بین باشید تا از هدر رفتن پول خود بابت پرداخت ویژگی های اضافی که از آن ها هرگز استفاده نمی کنید، جلوگیری کنید.

در آشپزخانه شما چه نوع لوازم خانگی قرار دارد؟ آیا اجاق دیواری داخلی و آشپزخانه جداگانه ای دارید، یا یک فضای محدود چند متری برای جا دادن همه ی وسایل موجود است؟ حتما و قطعا محصولی را خریداری کنید که بعدا برای جا دادن آن دچار مشکل نشوید!

انرژی مصرفی تان چیست؟ و کدام انرژی برای استفاده به صرفه تر است؟بررسی کنید که خط گاز دارید یا قصد استفاده از نیروی الکتریکی دارید.

بودجه شما برای خرید گاز چقدر است؟ بعضی از افراد، برای خرید اجاق گاز می خواهند که به اندازه حقوق یک سال شان هزینه کنند! با این وجود، بودجه ای معقول را برای خریدتان در نظر بگیرید تا فولاد ضدزنگ براق و کنترل صفحه لمسی، شما را بخاطر آن چه که می توانید هزینه کنید، ولی هیچ وقت استفاده نمی کنید کور نکند! خوشبختانه تجربه به ما نشان داده است که می توانید لوازم خانگی خوبی را با هر قیمتی پیدا کنید.

اجاق گاز ایرانی تایسز

گروه تولیدی و صنعتی مهیارالبرز، با هدف تولید کالای با کیفیت ایرانی مطابق با استانداردهای بین المللی و به کارگیری تفکری نوین و شیوه ای متفاوت و مدرن در حوزه صنعت لوازم خانگی از سال 1372 فعالیت خود را آغاز نمود.

تایسز یکی از برندهای مطرح در تولید انواع اجاق گازهای خانگی می باشد که گسترده ترین شبکه فروش و قوی ترین سیستم خدمات پس از فروش مرکزی (کال سنتر) را در سراسر ایران دارد.

اجاق گاز های تایسز از استیل بگیر و استیل نگیر تایوانی و از قطعات ایتالیایی و ترک شامل: موتور فن، فن بلوور، تایمر، موتور جوجه گردان و المنت استفاده می کند.

همچنین در خط تولید مهیارالبرز ( تایسز) از دستگاه های پیشرفته آلمانی شامل دستگاه های پرس و پانچ و پانچ لیزر استفاده می شود.

مطالعه بیشتر: بهترین مارک اجاق گاز های صفحه ای

خرید اجاق گاز ایرانی یا خارجی

متاسفانه تب خرید محصولات خارجی در ایرانی ها بالاست؛ بدون توجه به این موضوع که در اغلب اوقات نمونه های مشابه ایرانی، بسیار بهتر از محصولات خارجی و به خصوص چینی هستند.