مهم ترین و تاثیرگذارترین بخش هر خانه، آشپزخانه ی آن خانه است. در واقع مرکز اصلی هر خانه آشپزخانه آن است. امروزه با رشد و افزایش تراکم جمعیت بسیاری از افراد به آپارتمان نشینی، آن هم با متراژ کم و فضای محدود روی آورده اند. همین مسئله باعث شده تا خانواده ها به دنبال خرید وسایل خانه با حجم کم باشند تا فضای کمتری از خانه را اشغال کند. بنابراین امروزه استفاده از انواع اجاق گازهای رومیزی رواج بیشتری یافته است.

یک اجاق گاز رومیزی باید علاوه بر دارا بودن استاندارد های محصول، باعث زیبایی آشپزخانه خانم های با سلیقه هم بشود و رفاه و آسایش آن ها را فراهم آورد. به همین دلیل باید حتما قبل از خرید این محصول تحقیقات لازم را به عمل آورید.

دسته بندی اجاق گاز رومیزی

اجاق گازهای رومیزی که در بازار مشاهده می کنید به واسطه اندازه و ظاهرشان و همچنین جنس کالا دارای انواع مختلفی هستند؛ که بدون آگاهی و شناخت از محصول، در موقع خرید نمی توان به درستی کالای مورد نظر را انتخاب کرد. در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد تا به شما در خرید هرچه بهتر این محصول کمک کند.

نکات مهم و کلیدی در خرید و انتخاب اجاق گاز رومیزی یا صفحه ای

مورد اول

شکل و ظاهر اجاق گاز رومیزی اولین نکته ای است که باید بدان توجه مبذول داشت. نکته ی مهم این است که اجاق گازهای رومیزی در اشکال متنوع و گوناگونی تولید می شوند. از مدل هایی که دارای اشکال هندسی هستند، که شامل دایره ای و چند ضلعی می شود گرفته تا مدل های خارجی مستطیل شکل که هرکدام از این موارد بسته به سلیقه و انتخاب خانواده ها دارد؛ تا با توجه به مدل آشپزخانه خود اجاق گاز رومیزی مورد نظر خود را خریداری کنند. پس در این زمینه سلیقه شخصی حاکم است.

مورد دوم

اجاق گازهای رومیزی نیز وجود دارند که می توانند داخل کار هم تعبیه شوند. با در نظر گرفتن نوع آشپزخانه و سایز کابینت ها، شما می توانید یکی از این اجاق گازها را انتخاب کنید.

اجاق گازهای رومیزی معمولا با دو شعله مورد استفاده قرار می گیرند؛ به همین دلیل بیشترین مکان هایی که از این اجاق گازها استفاده می گردد، اداره ها و محل های کار هستند. انواع اجاق گاز رومیزی برای مصارفی مانند: داغ کردن غذا و درست کردن چای بسیار مناسب هستند؛ ولی نوع دوم آن ها که اجاق گازهای داخل کار یا به عبارتی تو کار هستند، به دلیل تعداد شعله های بالاتر برای استفاده در منازل مورد بهتری می باشند.

اجاق گاز رومیزی

اجاق گاز رومیزی با تعداد شعله بالاتر

اجاق گازهای دارای 4 و 5 شعله معمولا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند؛ و ترکیب این نوع از اجاق گازها به این صورت است که شعله بزرگ تر در مرکز و شعله های دیگر در اطراف آن قرار می گیرند. این مورد از اجاق گاز رومیزی پر طرفدارتر از اجاق گازهای 2 یا 3 شعله هستند.

انواع اجاق گاز رومیزی

اجاق گازهای رومیزی انواع مختلفی دارند؛ هم به لحاظ اندازه و تعداد مشعل و هم به لحاظ جنس محصول و میزان کیفیت. در مورد تعداد مشعل ها و کاربرد هر یک از آن ها صحبت کردیم. اجاق گازهای رومیزی در دو نوع استیل و لعابی وجود دارند. نوع استیل آن زیبایی بیشتر و همچنین دوام بالاتری دارد. نوع لعابی آن نیز به راحتی تمیز می شود و مدت زمان بیشتری می توانید آن را تمیز نگه دارید. همچنین از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه است.